Z wyboru fotograf, z zamiłowania reportażysta. Takie połączenie od początku zadecydowało o charakterze mojej pracy. Specjalizuję się w fotoreportażach. Moje zdjęcia są opowieścią o ludziach, ich szczęściu, radości, wzruszeniu. Opowiadam obrazami realnymi, nie pozowanymi. Tylko wtedy można przekazać prawdziwy klimat chwili i najpiękniejsze emocje.

Prywatnie cenię sobie wartości związane z rodziną i relacjami międzyludzkimi. Dlatego szczególnie bliska jest mi fotografia ślubna, rodzinna i okolicznościowa. Z moimi klientami spędzam dużo czasu, chwytając te wyjątkowe momenty, których nie da się powtórzyć. Staram się być niewidzialny, ale zawsze w centrum najważniejszych wydarzeń, aby utrwalać naturalne gesty, relacje, emocje. Dzięki nim tworzę przekaz, który jest esencją sztuki fotoreportażu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w różnych miejscach, z których na szczególną uwagę zasługuje Warszawska Agencja Prasowa. Wśród moich klientów znajdują się m.in.: Telewizja Polska S.A. oraz wiele tytułów prasowych, jak: „Show”, „Machina”, Fashion Magazine”, „Viva”, „Party”, „Pani Domu” czy „La Vie Magazine”. Aktualnie współpracuję z Polską Agencją Fotografów FORUM.

Uczestniczyłem w wielu kursach i warsztatach fotograficznych:

Jeżeli cenisz sobie zdjęcia z wyrazem i naturalne, które są czymś więcej, niż tylko kolorową relacją z wydarzeń, na pewno będzie nam się dobrze współpracować.

Tomasz Tokarski